Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018

Δεν διατίθεται αυτόματο εναλλακτικό κείμενο.
Προσθήκη λεζάντας

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ παίζοντας συγκεντρωμένα σε όλο το παιγνίδι και έχοντας τον έλεγχο του παιγνιδιού δημιουργώντας περισσότερες ευκαιρίες από τον αντίπαλο του δεν κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Α.
Παίζοντας απο το 58΄με 10 παίκτες θα μπορούσε να εξασφαλίσει την πρόκρισή του στην κανονική διάρκεια του αγώνα έχοντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες για γκόλ. Πήγαμε στην παράταση όπου κατάφερε να προηγηθεί στο σκόρ στο 5΄ λεπτό του 1ου ημιχρόνου της παράτασης. Ισοφαρίστηκε στο 120΄ λεπτό του 2ου ημιχρόνου της παράτασης από μία φάση διαρκείας με αποτέλεσμα να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στην διαδικασία των πέναλτι. Εκεί ήταν πιο τυχερή η ομάδα του Ποσειδώνα κερδίζοντας με 4-3.